یک تعاونی

تجارب من در تأسیس و تشکیل یک شرکت تعاونی دانش بنیان

یک تعاونی

تجارب من در تأسیس و تشکیل یک شرکت تعاونی دانش بنیان

در ماده ی 6 اساسنامه شرکت های تعاونی، مرکز اصلی عملیات شرکت را معین کرده است و اختیار ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی در سایر نقاط داخل و خارج از کشور نموده و یا عندالاقتضا در مورد تغییر محل شعب را به هیئت مدیره داده است. 

اگر محل مرکزی شرکت لزومی به تغییر داشته باشد، آنگاه، باید در طی یک جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده، صورتجلسه ای را مبنی بر تغییر ماده 6 اساسنامه و تغییر آدرس شرکت، تدوین کرده و به اداره تعاون اعلام دارند. میتوان در طی مصوبه ی جداگانه ای این اختیار را به هیئت مدیره داد تا بتواند محل دفتر مرکزی و مرکز عملیات تعاونی را تغییر دهد تا بعد از آن نیاز به برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر مکان اصلی شرکت نباشد. 

پس از تصویب و تنظیم صورت جلسه تغییر (نمونه صورت جلسه تغییر ماده ای از اساسنامه) با ورودی به سامانه نظارت بر نعاونی ها، صورت جلسه ی مجمع عمومی را تعریف و موارد مصوب را در سایت وارد کرده و سپس تصویر صورت جلسه را در سایت نظارت بارگذاری میکنیم.

از  موارد تحویلی به اداره کل تعاون، اصل و کپی اجاره نامه محل تعاونی است.

پس از ارائه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره تعاون، در اثناء بررسی آن توسط کارشناسان محترم اداره تعاون، صورتجلسه ثبت تغییرات در سامانه ثبت شرکت ها در بخش مربوطه وارد میشود. در بخش تصمیمات جلسه (در گام سوم)، با انتخاب گزینه ی تغییر محل (اگر جابجایی درون شهری است:گزینه ی تغییرنشانی در یک واحد ثبتی و اگر واحد ثبتی در شهر دیگری است: تغییر نشانی از یک واحد ثبتی به واحد دیگر) در مرحله ی بعد، آدرس محل جدید، وارد میشود. سپس نام اشخاص حاضر در جلسه و سپس سمت آنها در جلسه وارد میشود. 

پس از بررسی مدارک در اداره تعاون و مراجعه به کارشناس مربوطه، یک نسخه از صورت جلسه تغییر  به اضافه آگهی دعوت که همه صفخات آن ممهور به مهر برابر اصل اداره تعاون شده است و نامه تأیید اداره تعاون به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات عیر تجاری دریافت میشود تا با مراجعه به اداره پست به همراه رسید پذیرش اینترنتی صورت جلسه تغییرات به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی